Już od 17 lipca rusza X. Festiwal Voicingers 2018 - Międzynarodowe Spotkania Muzyki, Kreatywności i Ekspresji!
szczegóły na stronie: www.voicingers.com
bilety na koncerty: https://ekobilet.pl/mok-zory
zapraszamy na przesłuchania i koncerty w Domu Kultury:
17 lipca, wtorek
Anna Zalozna, Ukraina
Judyta Pisarczyk, Polska
wstęp wolny
18 lipca, środa
Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, ul. Dolne Przedmieście 1, Żory
18:00 Przesłuchania Międzynarodowego Konkursu Jazzowego dla Muzyków Śpiewających
19:30 Beata Przybytek - Głowa Nie Boli Special
Wokalistka utytułowana, autorka piosenek, podmiot zachwytów krytyki, jazzowy pedagog, laureatka konkursów z sześcioma płytami w dorobku i współpracą z takim tuzami jak Wróblewski, Muniak, Śmietana, Wojtasik, Maseli czy Karolak na koncie. Kobieta emocjonalna, co doceni wagę ciętej riposty. Żywiąc się skrajnościami uśmiecha się rzadziej niż w głos się śmieje. Artystyczna osobowość o wyraźnie zarysowanych kontrastach.
Beata Przybytek - śpiew
Bogusław Kaczmar - fortepian
kontrabas, perkusja - wkrótce
19 lipca, czwartek
Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, ul. Dolne Przedmieście 1, Żory
18:00 Przesłuchania Międzynarodowego Konkursu Jazzowego dla Muzyków Śpiewających
19:30 SALK - muzyczne pierogi z dna oceanu
SALK to elektroniczna ryba głębinowa, stworzona przez trzech muzyków i poetę. Zespół powstał pod koniec 2015 roku w Krakowie i w piątym miesiącu swojego istnienia dołączył do szeregów warszawskiej wytwórni NEXTPOP. SALK wierzy w równość muzyki i słowa, a także w to, że polska piosenka to wciąż dobra piosenka.
„SALK w swojej twórczości balansuje na pograniczu alternatywnego rocka, folku, elektroniki i ambientu. Doskonale słyszalne jest to w utworze "Matronika", gdzie lekko dziewczęcy wokal Marceli Rybskiej miesza się z ambientowym tłem i nieśpieszną, usypiającą melodią. Ta z czasem nabiera mocy i przeistacza się w ścianę dźwięku, której nie powstydziłaby się grupa Sigur Rós. To jeden z ciekawszych utworów w tym zestawieniu” - Gazeta Wyborcza
Marcelina Rybska - wokal
Michał ,,Mamut” Sarapata - gitary
Mateusz ,,Majster” Sarapata - perkusjonalia i elektronika próbują
Kamil Kwidziński - teksty
20 lipca, piątek
Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, ul. Dolne Przedmieście 1, Żory
18:00 Przesłuchania Międzynarodowego Konkursu Jazzowego dla Muzyków Śpiewających
19:30 Sofia Ribeiro - Fado wędrowca
Portugalska wokalistka jazzowo wyrosła z tradycji fado. Absolwentka konserwatorium muzycznego w Porto oraz stypendystka prestiżowego Berkley School of Music w Bostonie. Zwyciężczyni konkursów dla wokalistów jazzowych, aktywna w pracy scenicznej i pedagogicznej. Uzdolniona improwizatorka, która nie szczędzi energii nieustannie inwestowanej w oddziaływanie poprzez uroki uśmiechu południowca.
Sofia Ribeiro – wokal (Portugalia)
Grzegorz Masłowski – perkusja
Mateusz Gawęda – fortepian
Mariusz Praśniewski – kontrabas
21 lipca, sobota
Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, ul. Dolne Przedmieście 1, Żory
18:00 Wieczór Sześciu Muzycznych Pigułek czyli Pierwszy Żorski Showcase Jazzowy
(dwa półtoragodzinne bloki)
zaprezentują się:
Joanna Kucharczyk
Wokalistka, kompozytorka i pianistka z wykształceniem akademickim. Koncertowała w Polsce, Estonii, Danii, Czechach na Słowacji i Łotwie. Współpracuje z Teatrem Lalka oraz Klubem Komediowym w Warszawie jako instrumentalistka praz kierownik muzyczny. Premiera jej drugiego albumu planowana jest na jesień 2018 roku. Z pozoru łagodna, oczarowuje słuchacza aksamitem nasyconego powietrzem głosu.
Joanna Kucharczyk - wokal
Mateusz Gawęda - fortepian
Karol Domański - perkusja
Mateusz Szewczyk - kontrabas
Mateusz Kołakowski
Pianista wirtuoz, którego barwny życiorys niejednego zapędziłby w pułapkę pychy. Mimo iż pierwsze peany na swój temat przeczytał w wieku pacholęcym, zaś jego talent postawił go na piedestale zdobywców licznych i prestiżowych nagród, nie wyrzekł się skromności, a pracę na scenie traktuje ze zdrowym dystansem. Stypendysta Berklee School of Music, który występował w Azji, Afryce, Ameryce i Europie. Naturszczyk prostoduszny i prostolinijny, Lubi rżnąć w pokera.
Mateusz Kołakowski - fortepian solo
DZIEDZIC feat .Envee & Olaf Węgier
Artysta o naenergetyzowanym podejściu do działania. Przesiąknięty charyzmą tuzów światowej sceny jazzowej, z którymi współpracował od pacholęcwa.
Krzysztof Dziedzic-perkusja, elektronika
Envee - elektronika
Olaf Węgier- saksofon, elektronika
High Definition Quartet to z najciekawszych i najbardziej utytułowanych polskich zespołów jazzowych młodego pokolenia. Doceniony w kraju i za granicą, zdobył szereg najwyższych laurów na prestiżowych festiwalach i konkursach jazzowych. Kwartet ma na koncie współpracę z amerykańskim gigantem jazzowej trąbki Randym Breckerem, w ramach której odbył trasy koncertowe po Polsce i krajach Zatoki Perskiej. Zapraszany na najważniejsze polskie festiwale m.in.: Jazz nad Odrą, Jazztopad, Festiwal Jazzowy w Piwnicy po Baranami. Zespół, miał również okazję koncertować w Azji oraz Ameryce północnej. Mocna formuła!
Piotr Orzechowski (Pianohooligan) - fortepian
Mateusz Śliwa - saksofon
Grzegorz Pałka - perkusja
Alan Wykpisz - kontrabas
Kompozytor-pianista z Syczuanu. Profesor kompozycji w Konserwatorium Muzycznym oraz gościnny wykładowca w China Conservatory of Music w Pekinie, znany z wokalizowania i ekspresyjnych wystąpień na żywo. W jego muzyce słychać wpływy chińskiej historii. Osobowość na miarę kultury, która wydała go na świat muzyki!
Trójmiejski zespół powstały w 2016r. Jego twórczość inspirowana muzyką Esbjörna Svenssona, Hiromi Uehara czy Tigrana Hamasyana jest trudna do sklasyfikowania, acz eklektyczna. W ich utworach słychać wpływy jazzu, muzyki filmowej, minimalizmu, fusion, muzyki elektronicznej, progresywnego metalu. Mimo tak dużej rozbieżności stylistyk, w których się obracają, udało im się stworzyć własny rozpoznawalny język. Swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięczają umiejętnemu łączeniu skrajności z elementami minimalizmu. Ostinatowcy z powołaniem!
Ziemowit Klimek - kontrabas, bass, elektronika
Tomir Śpiołek - fortepian, e-piano
Wojtek Warmijak - perkusja
22 lipca, niedziela
17:00 Finał Międzynarodowego Konkursu Jazzowego dla Muzyków Śpiewających oraz Konkursu Fotograficznego Voicingers
19:00
"Czuła reguła" - koncert Dorota Miśkiewicz & Grzegorz Turnau
Po 14 latach od pierwszego, muzycznego spotkania Doroty Miśkiewicz i Grzegorza Turnaua w ich dorobku pojawiło więcej piosenek, niż zmieści jeden koncert! Dlatego „Czuła Reguła“ jest czymś na kształt the best ofz ich wspólnej twórczości wzbogaconym o szczyptę materiału z płyty Grzegorza Turnaua „7 widoków w drodze do Krakowa“, na której pojawiła się także Dorota Miśkiewicz
Dorota Miśkiewicz
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pomysłodawczyni oraz spoiwo artystyczne bezprecedensowego projektu PIANO.PL
Wykształcona skrzypaczka znana szerokiej publiczności przede wszystkim za sprawą dokonań wokalnych. Jako jedna z nielicznych śpiewała i nagrywała w duecie z Cesarią Evorą. Zakotwiczona w jazzie lubi poflirtować z popem. Nagrała 7 autorskich płyt.
Grzegorz Turnau
Kompozytor, piosenkarz, pianista, autor tekstów oraz aranżer, którego nikomu nie trzeba przedstawiać